Коли серце скорочується, кров викидається в судини. І ось те, з якою швидкістю вона виходить і рухається далі про артерії, — це показник тиску. Воно залежить від сили та кількості скорочень серця та опору стінки кровоносних судин. Якщо якийсь із цих параметрів відходить від норми, то тиск змінюється.

Також на тему: Знайшли смачний продукт, який знижує артеріальний тиск

Спека підвищує тиск

Спека – це стресовий фактор. Попри те, що механізм, за допомогою якого спека погіршує роботу серця, до кінця не вивчений, є теорія, що через високу температуру збільшується реакція симпатичної нервової системи. Симпатична нервова система відповідає за роботу організму у стресовій ситуації. Вона стимулює витрати енергії, посилює скорочення серця, частішає пульс, прискорює дихання та підвищує тиск.

Відповідно до цієї теорії, у людей з підвищеним тиском у спеку воно зазвичай підвищується ще сильніше, а у тих, у кого воно стабільно знижене, падатиме.

Через спеку посилюється приплив крові до шкіри. Це змушує серце битися швидше – чим більше скорочень, то більше крові викидається за хвилину. А це означає, що й тиск на стінки судин зростає, звідси й виникає підвищення артеріального тиску.

Для людей з гіпертонією спека може бути особливо небезпечною. Стінки їхніх судин можуть бути ослаблені через постійний тиск. Отже, різке підвищення тиску здатне викликати їхній розрив, це іноді призводить до внутрішніх кровотеч і навіть смерті.

Що робити людям з гіпертонією у спеку

У спеку людям з високим тиском потрібно пити багато води. Вона розбавить загуслу кров у людей і тиск на стінки зменшиться. Але, одразу пити багато води не можна – робіть це потроху, але часто.

Також у сильну спеку потрібно менше перебувати на вулиці. Якщо не вдається проводити більше часу в приміщенні, носіть крислаті капелюхи та легкий одяг.