Про те, як правильно скласти раціон, чи можна швидко скинути вагу і пришвидшити метаболізм – у програмі "Ранок на 24" на 24 каналі розповіла фітнес-тренерка та нутриціологиня Олена Мандзюк.

Цікаво Худнемо після пологів: ефективні поради від моделі Алли Костромічової

Їсти й худнути – міф чи реальність?

За словами тренерки, немає чарівного продукту, щоби схуднути. Тому не варто сподіватись на продукти з "мінусовою калорійністю", тобто з калорійністю меншою, ніж кількість енергії, яка потрібна для перетравлення цього продукту. Начебто, вживаючи такі продукти, ми не наберемо вагу. Але це міф.

"Люди думають, що можна щось з'їсти і схуднути. Ми взагалі ліниві й хочемо, щоб існував дивовижний продукт чи пігулка, або вправа, яка відразу допоможе схуднути. Але це міф, який не має наукового підтвердження. Краще вважати, що це не продукти з мінусовою калорійністю, а продукти з низькою калорійністю, багаті на клітковину,
– зазначила Мандзюк.

Швидко схуднути – неможливо

В інтернеті є безліч гугл-запитів "як можна швидко скинути 5 кілограмів". Експертка переконана, що все залежить від вашої ваги, віку, стилю життя, що ви робили до цього. Немає проміжку часу, за який людина зможе точно скинути 5 кілограмів.

Наприклад, якщо я важу 55 кілограмів і тиждень харчуватимусь із дефіцитом калорій, то за тиждень можу скинути максимум 800 грамів. Нормою здорового схуднення вважають не більше, ніж 1% від вашої ваги,
– наголосила Мандзюк.

Зробіть це стилем життя

Фітнес-тренерка не радить ставитись до схуднення, як до процесу перед днем народження, весіллям чи сезоном купання. Тому що це має бути стилем вашого життя.

Не худнути все життя, а вести активний спосіб життя. Не забувати, що бігати в парку – це класно, а 2 – 3 пробіжки на тиждень піднімуть вам настрій. Класно їсти фрукти, овочі чи необроблені продукти,
– вважає тренерка.

Нутриціологиня переконана, що є просте правило – люди худнуть лише тоді, коли витрачають більше енергії, ніж з'їдають. Інших таємниць не існує.

"Потрібно створити дефіцит калорій у своєму раціоні й тоді ви почнете худнути. Фізичні навантаження потрібні для того, щоби цей процес пришвидшити. Я за те, щоб 2 – 3 рази на тиждень потренуватись і мати здоровий раціон", – ствердила Мандзюк.

Метаболізм

Метаболізм — що це?
Це швидкість, з якою тіло людини перетворює їжу в енергію і витрачає цю енергію.

За словами Мандзюк, у всіх людей обмін речовин майже однаковий, ми самі собі його уповільнюємо, коли перебуваємо в стресових ситуаціях або не досипаємо, не доїдаємо, виснажуємо себе тренуваннями.

"Для відновлення потрібен відпочинок. Пришвидшений метаболізм є тоді, коли є м'язова маса, якій потрібна енергія, коли ми класно харчуємось і постійно маємо тренування у звичайному ритмі життя. Варто чергувати також і кардіо тренування із силовими", – підсумувала фінтес-тренерка.

Детальніше дивіться у відео 24 каналу з Оленою Мандзюк: