Властивості термобілизни багато в чому залежить від матеріалу. Його вибір залежить від рівня фізичної активності людини.
Також на тему Як правильно зігрітися, коли дуже холодно
Як обрати термобілизну
Помірна активність – прогулянки, швидка ходьба або робота на відкритому повітрі, в той час, як інтенсивна активність передбачає біг, підйом в гору або гру в хокей. Спочатку важливо вирішити, за якої температури ви будете носити термобілизну і яка буде ваша мета.
Натуральні матеріали добре підходять лише для навантаження помірної інтенсивності. Наприклад, бавовна швидко стає мокрою і перестає зберігати тепло. Вовняні вироби пропускають повітря та одночасно добре утримують тепло, але вони вимагають особливого догляду: щоб зберегти форму і властивості, їх потрібно прати вручну або в спеціальних режимах без віджиму.
Термобілизна, виготовлена з синтетичних матеріалів, таких як поліестер, поліамід, акрил, буде відмінним вибором для активних занять. Воно відводить вологу і завдяки своїй пористій структурі створює теплий повітряний шар між тілом і тканиною. Доглядати за такою білизною не важко: вона швидко сохне, не деформується і не збігається.
Оптимальним рішенням буде комбінована термобілизна, де нижній шар виконаний із натурального матеріалу, а верхній – із синтетичного. Така комбінація забезпечує високу тепломісткість і відводить рідину, тому вона підходитиме як для активного спорту, так і для прогулянок парком.
Види термобілизни
Термобілизна не має конкретних температурних режимів, оскільки відчуття холоду у кожного індивідуальне і залежить від багатьох факторів: вмісту жиру в організмі, стану здоров'я, способу життя і навіть статі. Проте виробники термобілизни визначають кілька видів термобілизни з урахуванням фізичної активності. Ось їх маркування:
- X-Light, Extra-Light, Cool – термобілизна призначена для інтенсивних занять у теплу погоду в літньо-осінній період при температурі до +10 градусів.
- Light – при помірному фізичному навантаженні підходить для температури до +10 градусів, при високому – може витримувати температуру до -10 градусів.
- Warm – створено для холодної пори року, добре зберігає тепло при температурі до -20 градусів та помірному фізичному навантаженню.
- X-Warm – розроблено для екстремально холодних умов.
Отже, не завжди синтетика – це погано, а натуральні тканини – найкращий варіант, щоб зігрітися. Тому термобілизну потрібно вибирати з урахуванням фізичної активності, температури на вулиці й при цьому не забувати про зручність.