До такого висновку дійшли науковці з Університету імені Бен-Гуріона, пише The Times of Israel.
Також на тему: Медики врятували чоловіка з рідкісним синдромом, провівши пересадку фекалій
Вони вважають, що вагу вдасться зберегти, якщо людина в процесі схуднення змінить склад бактерій, які входять в мікробіом. Коли це станеться, у неї можна взяти кал з оновленим мікробіомом, обробити його і помістити всередину капсул. Самі капсули при цьому без смаку і не мають запаху.
Метод спрацював не для всіх
Вчені випробували метод на волонтерах і визначили, що він спрацював тільки на одній групі, яка дотримувалася суворої дієти, в результаті чого змінила мікробіом.
Група харчувалася товченою манкайскою ряскою – морською рослиною, багатою білком і вітамінами, а також волоськими горіхами і зеленим чаєм. І також споживали таблетки з калом.
Як проходило дослідження
Дослідження тривало 14 місяців у співпраці з американськими та європейськими вченими. Групу з 90 добровольців дослідники поділили на три частини, кожній з яких призначили свою дієту. Через шість місяців представники груп здали кал. Далі вчені ще розділили кожну з трьох груп ще на дві: першим давали плацебо, а другим – капсули з фекаліями.
Групі, що вживали пів року манкайску ряску і приймала капсули, така схема допомогла – вони набрали тільки 17% зі скинутих 8,3 кілограма в середньому. На інших метод не подіяв: прихильники тієї ж дієти, які вживали при цьому плацебо, відновили в середньому 50% набраної ваги.