Так, команда голландських учених Університету Вагенінгема з'ясувала, що споживання кави може бути корисним для підтримки здоров'я нирок.

Дивіться також Назвали несподівану групу продуктів, які здатні знизити ризики деменції

Дослідження охоплює майже 80 тисяч голландців, і підтверджує гіпотезу, що кава зберігає здоров'я наших нирок. Особливо це стосується людей з діабетом,
– ідеться у повідомленні.

Учені встановили також і дозування, при якому спостерігається ефект і ви знову ж таки здивуєтесь. Бо мова про 4 чашки кави на день. Саме стільки кави потрібно випивати, аби знизити пошкодження нирок.

Чи варто пити каву для здоров'я нирок

Водночас дієтологи наголосили, що рано давати офіційні рекомендації, а тому стверджувати, що люди мають пити 4 чашки кави щодень, аби зберегти здоров'я нирок – дуже передчасно. Насамперед тому, що дослідники залучили до дослідження лише кавоманів.

Науковці також заначили, що позитивний вплив кави найбільше спостерігали у людей, які мають діабет.

Річ у тім, що хронічне захворювання нирок часто є недіагностованим доти, доки функція нирок не впаде до рівня, за якого пацієнту потрібен діаліз або трансплантація. А тому, важливо приділяти більше уваги профілактиці захворюванням нирок. Зокрема, проходити регулярні чекапи, дотримуватись дієти, яка не шкодить ниркам.

Як відомо, деградація функції нирок відбувається удвічі швидше у діабетиків і людей, які перенесли серцевий напад. Імовірно, така кореляція і спостерігалась серед учасників, які випивали по 4 чашки на день.