Відповідні висновки зробили вчені з університету Монаш у Мельбурні (Австралія), результати опублікували у медичному журналі NCB. Фахівці виявили досить цікаву кореляцію між рівнем тригліцеридів і ризиками захворювання.

Дивіться також Де взяти білок, якщо ви відмовилися від м'яса

Зокрема, літні люди з вищим рівнем тригліцеридів у крові мали на 18% менше шансів отримати смертельний стан, ніж ті, у кого кількість тригліцеридів була вдвічі меншою.

Результати дослідження показують, що рівень тригліцеридів може бути таким собі предиктором ризику деменції та зниження когнітивних функцій у літніх людей,
– зазначила професор університету Монаш Чжень Чжоу.

Учені переконані, що отримані результати є корисними і важливими і можуть спонукати медиків розробляти "нові стратегії профілактики" смертельної хвороби, адже досі ліків від хвороби Альцгеймера не існує.

Чому деменція становить небезпеку

  • За науковими даними станом на 2020 рік кількість хворих на деменцію в усьому світі становила 55 мільйонів і ця цифра швидко зростає.
  • Прогнози на найближчі десятиліття тривожні – згідно з ними у 2030 році кількість хворих збільшиться до 82 мільйони, а до 2050 року може сягнути 152 мільйони.