Бобові

У квасолі, залежно від виду, від 21 до 25 г білка на 100 г продукту. У нуті – 20 грамів білка. У сочевиці – 24 грами. Нут, окрім своєї поживної цінності, чудово підходить для створення смачних страв. Наприклад, з нуту можна приготувати фалафель, популярний в арабських країнах та Ізраїлі.

Також на тему Чому так важко перестати їсти шкідливу їжу

Для приготування фалафеля спочатку нут замочують на 12 годин, після чого вода зливається, і нут мелеться разом з часником і цибулею з використанням м'ясорубки. Потім у суміш додають різні приправи.

Сайтан

Сейтан – це чистий глютен, пшеничний білок. Відразу скажемо: глютен не є небезпечним для більшості людей. Те, що він шкідливий для травлення та організму загалом, це міф. Глютен не підходить людям з целіакією, непереносимістю глютену. У них він викликає неприємні побічні ефекти, але це рідкісна хвороба, яку має 1 – 2% людей. Білка в сейтані, за різними джерелами, від 20 до 40 г на 100 г продукту.

Соєве м'ясо

Вміст білка відрізняється залежно від бренду. Тому важливо дивитися на упаковку: скільки білка у тій пачці, яку ви берете. В середньому це 50 г білка на 100 г м'яса.

Горіхи

Найбільше білка в арахісі – 26 г на 100 г горіха. Мигдаль та фісташки не сильно відстають – 21 та 20,2 грама відповідно. Горіхи можна вживати як закуску, а також додавати в різні страви.

Тофу

Тофу, відомий також як соєвий сир, має значний вміст білка – 8 г на 100 г продукту. Це відмінний вибір для вегетаріанців та веганів, та його універсальність дозволяє приготувати різноманітні страви. Одним із цікавих варіантів приготування є тофу в норі, що є чудовою закускою.