Передісторія питання така: зазвичай лікарі рекомендують щонайменше 150 хвилин помірної чи інтенсивної фізичної активності на тиждень.

Також на тему: Назвали 6 основних продуктів, які зменшують ризик серцевих захворювань

Нове дослідження фізичної активності

Але як розподіляти це навантаження, щоб серце залишалося здоровим, було не очевидно: займатися щодня потроху чи кілька разів на день, але активно. На це питання вирішили відповісти вчені із Массачусетської лікарні загального профілю.

Наш аналіз є найбільшим дослідженням, спрямованим на розв'язання цього питання,
– підкреслив провідний автор дослідження, доктор медицини Шаан Хуршид.

Хуршид та його колеги вивчили дані 89 573 осіб у проспективному дослідженні UK Biobank, які носили наручні акселерометри. Ці прилади реєстрували загальну фізичну активність та час, проведений з різною інтенсивністю протягом повного тижня.

Фізичної ефективності на вихідних достатньо

Серед учасників 33,7% були неактивними, 42,2% займалися фізичною активністю у вихідні та 24,0% були регулярно активними. За результатами дослідження обидві моделі активності пов'язані з однаково низькими ризиками серцевого нападу, серцевої недостатності, фібриляції передсердь та інсульту.

Команда вчених також планує оцінити, чи активність на вихідних пов'язана зі зниженням ризику ширшого спектра захворювань.