За результатами багатоцентрового клінічного дослідження, у пацієнтів з біонічною залозою рівень глікованого гемоглобіну – маркера успішності довгострокового контролю цукру – виявився в середньому нижчим, ніж у людей на стандартному лікуванні.

Також на тему: У кого вищий ризик діабету: у сов чи жайворонків

Як працює біонічна підшлункова залоза

Пристрій під назвою iLet Bionic Pancreas тестується Управлінням з контролю за продуктами й ліками США. У разі схвалення це буде найбільш автоматизована система для лікування діабету 1 типу – відстеження рівня цукру в крові та подача інсуліну з мінімальним втручанням пацієнтів.

Біонічна підшлункова залоза – це пристрій, дуже близький за своїм функціоналом до справжнього органу. Воно виглядає як маленька коробочка і не потребує складних налаштувань: достатньо ввести вагу пацієнта – і вона починає працювати, безперервно вимірюючи рівень цукру в крові та дозовано подаючи інсулін у кров. Пацієнт просто натискає на кнопку при прийомі їжі, вибираючи один із трьох варіантів: звичайна для нього порція, менша або більша.

Чому це значно полегшить життя з діабетом

Діабет 1 типу відрізняється від більш поширеного діабету 2 типу, який вражає переважно вражає дорослих і часто пов’язаний з ожирінням. Діабет 1 типу часто вражає дітей та виникає через помилкову атаку імунної системи на клітини організму, що виробляють інсулін.

Люди з діабетом 1 типу потребують синтетичного інсуліну, щоб вижити. Їм також підтримувати рівень цукру в крові в певному діапазоні, щоб знизити ризик довгострокових ускладнень, таких як пошкодження нервів, ниркова недостатність і серцеві захворювання.

Це потребує робити кілька уколів на день, щоб виміряти рівень цукру в крові, а потім вводити потрібну кількість інсуліну.

Чи можна жити повноцінним життям з діабетом: дивитись відео