Таких висновків дійшли вчені Стенфордського університету. Також вони встановили час, скільки треба не пити, аби кора головного мозку відновилася.

Дивіться також Знайшли простий спосіб сповільнити старіння мозку

Дослідження охоплює 88 людей, вони мали розлади вживання алкоголю. На початку експерименту усі вони пройшли сканування мозку, потім повторно – через тиждень, місяць і 7,3 місяця після того, як вони повністю відмовились від спиртного. Їхні дані порівняли з даними 45 людей, які узагалі не мали проблем з алкоголем.

У ході дослідження вчені зосередились на тому, що вимірювали товщину кори головного мозку в 34 областях. З'ясувалось, що повне відновлення товщини було доволі поширеним серед учасників дослідження. При цьому кора мозку тих, хто кинув пити, набирала товщину значно швидше у проміжку часу між першим тижнем та місяцем.

А після понад 7-и місяців ситуація вже була така сама, як у людей, які ніколи не мали розладів вживання алкоголю.

Перспектива дослідження

Попередні дослідження показали, що деякі ділянки мозку можуть відновитися після відмови від алкоголю, але те, як швидко це відбувається, залишалося невідомим. Тож, нові дані вчених є дійсно значущими.

Водночас отримані результати допомагають глибше розуміти процес, але ніяк не свідчать про те, чи вплинули ці зміни на роботу мозку.

З поміж усього, слід розуміти, що вибірка занадто мала, аби ці результати можна було узагальнити до усіх людей. Потрібні нові, масштабні дослідження для вивчення нейрокогнітивних і психосоціальних аспектів впливу тривалого утримання від алкоголю.