У ряді штатів США законодавчо дозволено продаж та використання марихуани як у медичних, так і в рекреативних цілях. Багато досліджень присвячено впливу канабісу на людський організм, проте вплив на відчуття під час фізичної активності вивчалося недостатньо.

Також на тему В Україні легалізували медичний канабіс

Нове дослідження канабісу

Перші лабораторні дослідження в цьому напрямку провели фахівці в галузі психології та нейронаук з Університету Колорадо в Боулдері (США), де у 2014 році було повністю легалізоване вирощування, продаж та вживання марихуани.

У дослідженні взяли участь 42 добровольці від 21 до 39 років, які регулярно займаються бігом і вживають марихуану, включаючи випадки вживання перед тренуваннями. За допомогою анкет та 15-хвилинного бігового тесту було оцінено фізичну форму учасників та виміряли їхній пульс.

Після цього учасники отримали суміш марихуани з переважанням тетрагідроканабінолу (ТГК) або канабідіолу. Обидві речовини присутні в коноплі та впливають на ендоканабіноїдну систему людини, яка відіграє важливу роль у підтримці гомеостазу.

При цьому ТГК належить до психотропних сполук та вважається більш токсичним. Канабідіол не має наркотичних властивостей і не викликає змінених станів свідомості. У країнах, де використання канабідіолу в медицині легалізоване, його зазвичай застосовують для лікування нейродегенеративних та психіатричних захворювань.

В ході експерименту учасники бігали на тренажері з помірною швидкістю протягом 30 хвилин, періодично відповідаючи на запитання дослідників про свій настрій, самопочуття, мотивацію, враження від навантаження, больові відчуття і так далі. Процедуру повторювали двічі, в різні дні: одного дня учасники вживали марихуану перед тренуванням, в інший – ні.

Канабіс не покращує спортивні результати

Результати показали, що, попри яскравіші позитивні емоції та "ейфорію бігу" після вживання марихуани, заняття можуть здаватися виснажливішими, особливо при використанні конопель з ТГК. Це може бути пов'язане з дією ТГК, яка збільшує частоту серцевих скорочень.

Дослідники відзначають, що експеримент проводився на біговій доріжці, яка суттєво відрізняється від умов вуличного бігу, з його численними нерівностями та змінами кута нахилу. Зниження уважності, характерне для споживачів марихуани, може бути небезпечним для бігунів на вулиці.

Вердикт дослідників – канабіс не сприяє покращенню спортивних результатів, але може посилити як позитивні, так і негативні відчуття від фізичного навантаження.