Дослідники з приватної компанії Пекіну Sinovac Biotech, протестували дві різні дози вакцини COVID-19 на вісьмох мавпах. Про це пише видання Science.

Читайте також: Коронавірус атакує кровоносні судини по всьому тілу, – вчені

Так, вчені спершу ввели тваринам розроблену вакцину, а через три тижні мавп інфікували SARS-CoV-2 – збудником хвороби COVID-19. Мавпи, які отримали найвищу дозу вакцини, отримали найкращу захисну дію: через сім днів після того, як тварин заразили, дослідники не виявили у них інфекції. Деякі з тварин, яким ввели меншу дозу вакцини, мали легкий перебіг захворювання.

У чотирьох тварин, яких залучили в експеримент, розвинувся високий рівень вірусної РНК у кількох частинах тіла та важка пневмонія.

Результати "дають нам велику впевненість", що вакцина діятиме й на людей,
– зазначив Менг Вайнінг, співавтор дослідження.

Вчені зазначили, що розроблена формула вакцини доступна для створення в країнах із рівнем доходу нижче середнього.

Втім, кількість тварин була занадто мала, щоб дати статистично значущі результати. До того ж, у мавп не розвиваються найважчі симптоми, які викликає SARS-CoV-2 у людини.

Дослідники Sinovac визнають, що "ще не слід вважати тварин ідеальною моделлю для вивчення SARS-CoV-2", але покладають великі надії саме на цю формулу вакцини.


Міфи про коронавірус / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.