Ця історична подія трапилась у Львові. Пересадка відбувалась від посмертного донора, розповів хірург Ярослав Книш.

До теми Ціни на трансплантацію органів в Україні

Хірургічну бригаду очолював доктор медицини Григорій Лапшин з університетської клініки міста Любек, що у Німеччині. Цьому ж реципієнту розпочали трансплантацію нирки.

Андрій Садовий розповів, що операція відбулась в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у Львові.

Донором став 38-річний мешканець з Львівської області. Він потрапив до лікарні з розривом аневризми судин головного мозку, але стан був несумісним з життям. Рідні підписали дозвіл на донорство.

Один донор врятував життя трьом людям

Завдяки посмертному донору за цю ніч в лікарні три людини отримали 4 нові органи – серце, дві нирки й підшлункову.

Висловлюємо співчуття родині, яка втратила сьогодні близьку людину. Але завдяки вашому рішенню одразу троє людей отримали другий шанс,
– сказав мер міста Андрій Садовий.

Нирку і підшлункову отримав 45-річний львів'янин, який з дитинства хворів на цукровий діабет, а останні кілька років ще й на ниркову недостатність. Операція подарувала йому шанс вилікуватися від обох хвороб.

Зазначимо, що в Україні трансплантації органів щороку потребують близько п'яти тисяч людей.

Розвиток трансплантації в Україні допоможе врятувати більшу кількість людей

Міністр зауважив, що МОЗ планує перейти на трансплантаційну незалежність, аби українцям не доводилось шукати допомогу за кордоном. Він нагадав, що в країні вже провели три операції по трансплантації, а саме: серця, нирки і підшлункової залози.

Степанов додав, що у 2020 році в держбюджеті закладено мільярд гривень на лікування людей за кордоном. натомість у випадку розвитку трансплантації в Україні, за ці ж кошти вдасться врятувати більшу кількість людей.

Якщо ми будемо говорити про суму коштів, які ми витрачаємо на лікування за кордоном, і розвинемо трансплантації в нашій країні, то кількість людей, яким ми врятуємо життя, збільшиться в рази. Тому що у нас трансплантації коштують дешевше – іноді в 4–5 разів,
– пояснив він.