Про це повідомляє організація на своїй сторінці у Twitter.

Також на тему: У ВООЗ визнали "науковим проривом" лікування хворих на COVID-19 дексаметазоном: деталі

Препарат від малярії і ревматоїдного артриту, гідроксихлорохін був в центрі політичних і наукових суперечок. Його позиціювали як основний претендентом проти нового коронавірусу відомі постаті, навіть президент США Дональд Трамп.

Препарат включили в кілька рандомізованих клінічних випробувань – вважаються золотим стандартом для клінічних досліджень. Однак ВООЗ заявила, що ці дані змусили агентство охорони здоров'я ООН відкласти проведення власних випробувань.

Доктор Ана Марія Хенао Рестрепо, з програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я, заявила на віртуальній прес-конференції в Женеві:

Гідроксихлорохін, в порівнянні зі стандартною медичною допомогою при лікуванні госпіталізованих пацієнтів з COVID-19, не призводить до зниження смертності. На основі аналізу й огляду опублікованих доказів виконавча група проєкту зустрічалася два рази, і сьогодні ми зустрілися з усіма основними дослідниками. Після обговорення вони прийшли до висновку, що випробування гідроксихлорохіну будуть зупинені.

Як відмовлялися від гідроксихлорохіну

Рішення зробити паузу в випробуваннях прийняли після дослідження, опублікованого в медичному журналі Lancet, в якому передбачалося, що препарат може підвищити ризик смерті серед пацієнтів з COVID-19.

Lancet виправив частину даних, але вчені дотримувалися своїх висновків. На початок червня ВООЗ дійшла висновку, що "немає причин" міняти спосіб проведення випробувань, і відновила дослідження гідроксихлорохіну.

17 червня випробування остаточно припинені.