Наукова співробітниця ВООЗ Сум’я Свамінатан заявила, що за оптимістичним сценарієм вакцина вийде на ринок у середині 2021 року, повідомляє УНН.

До теми Сам дурак: російські вчені у своєму стилі відповіли на критику статті про вакцину проти COVID-19

Усім потенційним вакцинам проти коронавірусу, які зараз розробляються, необхідно пройти усі необхідні випробування. Також необхідний час на їх ліцензування та масове виробництво. Якщо ж під час досліджень вакцин не виникне проблем, то за оптимістичним сценарієм обмежена доставка в країни відбудеться у середині 2021 року.

Коли надійде вакцина, буде потрібен час, щоб усі або принаймні 60-70% людей знайшли імунітет, який ми називаємо колективним імунітетом, що дійсно сповільнить передачу (інфекції). Ми говоримо не про викорінення цього вірусу, а про зниження певного впливу, який він чинить зараз на суспільство, на життя. І безсумнівно, буде потрібен час до 2022 року, щоб побачити цю зміну,
– пояснила експертка.

Також вона зазначила, що ціни тестування на наявність коронавірусу знижуються. Тож цілком можливо, що скоро тести стануть доступними для всіх і більшість людей за бажанням зможуть їх зробити.

Свамінатан вважає, що це призведе до зміни стратегії в боротьбі з пандемією. Адже чим швидше діагностують хворобу, тим вищі шанси отримати ефективне лікування. Вона додала, що саме підвищення доступності та розширення тестування у світі пояснює менш високий рівень смертності серед інфікованих пацієнтів.

Зазначимо, що наразі найбільшого прогресу під час клінічних випробувань досягли шість вакцин:

  • вакцина Оксфордського університету і AstroZeneca;
  • три вакцини китайського виробництва;
  • вакцина компанії Moderna;
  • вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer.