Де найчастіше зустрічаються гадюки

Влітку гадюки ховаються в норах різних тварин, в пеньках, між камінням, кущах, торішній траві та сіні. Можна зустріти цих плазунів і біля води, оскільки вони непогано плавають. Змії також можуть жити в покинутих будівлях під купою старих будматеріалів.

Також на тему: Що робити, якщо порізались та коли варто викликати "швидку"

Що робити, якщо вкусила гадюка

Якщо вам або вашим близьким не пощастило злякати гадюку і вона вас вкусила (а ці змії нападають на людину тільки якщо відчувають небезпеку), ось що вам потрібно зробити якнайшвидше:

  • Негайно зверніться за медичною допомогою. Це саме той випадок, коли потрібно викликати швидку.
  • Поки чекаєте лікаря, покладіть або посадіть потерпілого так, щоб місце укусу було нижче рівня серця. Дуже важливо залишатися нерухомим у такому положенні.
  • Промийте місце укусу теплою мильною водою та прикрийте місце укусу чистою та сухою тканиною.
  • У жодному разі не чіпайте змію – у цьому немає жодної необхідності, крім того, є ризик отримати ще один укус.
  • Не накладайте джгут на рану, не ріжте її ножем, не прикладайте лід і не висмоктуйте з неї отруту. Тобто не робіть всього того, що часто показують у фільмах.
  • Не пийте алкоголь та напої з кофеїном.

Лікування укусів змій

Повноцінну допомогу вам нададуть лікарі, навіть у сільському фельдшерському пункті має бути спеціальна сироватка, компоненти якої нейтралізують зміїну отруту. Вона діє не миттєво, до полегшення стану може тривати кілька годин. Можливо, будуть потрібні інші ліки для полегшення симптомів.

При вчасному лікуванні через 5 – 6 днів, а часто й раніше, всі неприємні відчуття повністю зникнуть. Пам'ятайте, що для дорослої та здорової людини укус гадюки не смертельний. Однак, у разі несвоєчасного або неправильного лікування можуть розвинутися тяжкі ускладнення, аж до хронічної ниркової недостатності.