Відкриття значно змінить наші уявлення про регуляцію роботи генів. Це вплине як на біологічні дослідження, так і на медицину майбутнього, пише Phys.org.

Читайте також: Скільки насправді повинна жити людина: відповідь вчених

Ще у 2011 році фахівці з університету Чикаго виявили, що синтез певних білків може регулюватися на рівні РНК внаслідок прикріплення і від'єднання метильних залишків. Механізм отримав назву оборотного метилування РНК. Подальші дослідження показали, що модифікація РНК впливає на багато біологічних процесів, від диференціації клітин до особливостей добових ритмів.

Нове відкриття команди з Чикаго дає ширше розуміння генетичної регуляції.

Дослідники виявили, що оборотне метилювання характерно для іншого виду РНК — регуляторних РНК, асоційованих з хромосомами (carRNA). Ці молекули не кодують білки, але контролюють зчитування генів з ДНК.

За словами авторів, виявлений механізм безпосередньо впливає на транскрипцію більшості генів. Це робить його одним з фундаментальних шляхів регуляції синтезу білків.

Очікують, що відкриття матиме неабиякий вплив як на біологію, так і на медицину. Зокрема, воно допоможе виявити основи деяких видів захворювань і краще лікувати їх.