Дослідники зі Стенфордського університету (США) виявили, що блокування двох специфічних генів може бути ключем для запобігання поширенню багатьох типів пухлин. Відкриття може допомогти виявляти пацієнтів з підвищеними ризиками агресивності раку.

Читайте також: Змогли знищити рак за допомогою міді

Виявилося, що два гени – MYC і TWIST1 спільно з імунними клітинами сприяють метастазуванню. У свою чергу, ракові клітини продукують молекули Ccl2 і Il13, які стимулюють запалення.

Блокування запальних молекул зупиняє розвиток раку,
– зазначають автори.

Щоб з'ясувати специфічність цих генів, вчені проаналізували 10 тисяч зразків пухлин людей з 33 різними типами раку. Пацієнти, у яких були наявні гени MYC і TWIST1 – жили менше, також у них було більше запальних цитокінів.


Гени MYC і TWIST1 беруть участь у процесах метастазування/Фото:Pixabay

Потім дослідники оцінили рівні Ccl2 і Il13 у пацієнтів з раком печінки і порівняли показники з людьми, у яких був цироз печінки. Виявилося, що лише у онкохворих були підвищені рівні цих молекул. А у людей з високим Il13 були виявлені агресивні пухлини.

Аналіз двох генів допоможе виявляти людей з високою групою ризику і визначати для них кращу схему лікування, аби протистояти швидкому метастазуванню. У перспективі вплив на них може стати ефективною стратегією для уповільнення або запобігання метастазування раку.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.