Дослідники з Університету штату Юта (США), під час дослідів з мишами виявили особливий клас кишкових бактерій, здатних запобігати ожиріння. Мова йде про бактерії клостридії, пише журнал Science.
Читайте також: Назвали ягоду, яка зменшить ризик розвитку хвороб серця та судин
Виявлені бактерії запобігають збільшенню ваги, блокуючи здатність кишечника поглинати жири. Мишей експериментально "обробили" таким чином, що клостридії були єдиними бактеріями, що живуть в їх кишківнику. Ці гризуни були більш худими і з меншою кількістю жиру, ніж їх родичі, у яких взагалі не було мікробів.
Частіше ожиріння виникає внаслідок споживання їжі з високою енергетичною цінністю у поєднанні з недостатньою фізичною активністю.
При цьому вони також мали нижчі рівні гена CD36, який регулює засвоєння організмом жирних кислот, що також може впливати на набір зайвих кілограмів.
Лабораторні миші при втраті клостридій з кишечника починають набирати вагу навіть у тому випадку, якщо вони харчуються правильно. Більш того, повернення цього класу мікробів тваринам дозволило їм повернути показники маси тіла до нормального стану.
Дослідження показало, що правильний бактеріальний баланс в шлунково-кишковому тракті також може запобігти розвитку діабету.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.