Імунотерапія раку
Імунотерапія раку інгібіторами імунних контрольних точок є перспективним новим терапевтичним підходом, який працює завдяки посиленню здатності імунної системи боротися зі злоякісними клітинами.
Також на тему: Новий метод лікування раку показав вражаючі результати
Утім, у багатьох випадках навіть він виявляється недієвим. Імунотерапії протистоїть, наприклад, накопичення клітин, які пригнічують протиракові імунні процеси. Вчені з Університету Колорадо знайшли потенційний спосіб подолати цю перешкоду, доповнивши імунотерапію хімієтерапією.
Нова комбінація препаратів
Оскільки клітини, які заважають працювати імунотерапії, є молодими, вчені припустили, що допомогти може сприяння їхній зміні. Таку здатність показав, наприклад, препарат третиноїн – похідна речовина вітаміну А, яку вже застосовують для лікування лейкемії. Тож вчені випробували комбінацію з інгібітора імунних контрольних точок пембролізумабу та третиноїну на 24 пацієнтах з IV стадією меланоми з метастазами.
Пацієнти добре перенесли терапію. Побічні дії від добавки третиноїну якщо були, то переважно у вигляді головного болю, втоми чи нудоти. За 15 місяців спостережень у 71% пацієнтів (у 17 людей) помітили позитивну реакцію на комбіновану терапію, яка проявлялася у зменшенні метастатичних пухлин, а у 50% пацієнтів удалося взагалі усунути прояви раку, досягнувши ремісії. 80% учасників проживали щонайменше рік. Ці результати вищі, ніж попередні, у яких тестували лише пембролізумаб.