Вакцини дуже примхливі до зовнішніх умов, відтак у західних країнах 40% від їхньої вартості становлять саме зберігання і транспортування, повідомляє Science Advances.

Цікаво Історію щеплень пропонують фіксувати квантовими тату

Тому те, що науковці намагаються знайти стійкіші препарати вакцин, зовсім не дивно. Науковиця Марія Кройл разом зі своєю командою розробила новий вид вакцини. Нова вакцина може зберігатися при кімнатній температурі й взагалі сама по собі є тонкою їстівною плівкою.

Марії Кройл розповіла, що на ідею її надихнув документальний фільм, який розповідає про те, як ДНК стародавніх комах зберігаються у бурштині. Відтак, розробка почалась того ж року. Науковиця понад 10 років намагалася віднайти таку комбінацію солей та цукрів, яка б не руйнувала білковий комплекс вакцини.

В цілому команда вчених випробувала 450 різних варіацій, поки не знайшла потрібну комбінацію.


Вакцина у вигляді їстівного пластиру / UT News

Як працює така вакцина?

На тонку підкладку наносять розчин з антигенами. Рідина швидко висихає, залишаючи міцний матрикс, в якому ці антигени й стабілізуються. Після цього, для більшого захисту, препарат покривається захисною плівкою з їстівного матеріалу.

Введення живих вірусів грипу на плівці сублінгвальним (під язик) або трансбукально (між яснами та щокою) стимулювало імунну відповідь так само ефективно або навіть ефективніше, ніж внутрішньом'язова ін'єкція,
– йдеться у дослідженні.

Проєкт вже знайшов своє фінансування, зокрема й від фармацевтичної компанії Asklepios BioPharmaceutical Inc.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.