Часто люди навіть не пам'ятають про удар, він міг статися кілька років тому, а симптоми з'являються тільки тепер. Хрящі з віком стають більш крихкими, і викривлення може посилитися, пише uptodate.

Також на тему: Чому виникає закладеність носа: 8 причин

Які проблеми створює викривлена перегородка

Перегородка тисне на стінки носа. Вони набрякають, дихати стає важче, часто з'являється нежить. Іноді ніс закладає так сильно, що люди можуть заснути тільки на одному боці. Ще ніс від тиску на стінки може боліти, а біль – віддавати в лоб. Пацієнти з викривленою перегородкою часто скаржаться на головні болі.

Порушується нормальний рух повітря. З боку викривленої перегородки повітря ледь потрапляє в пазухи носа – невеликі порожнини, які розташовані всередині кісток. Якщо пазухи не "провітрювати", вони можуть запалюватись і викликати гайморит.

Стоншується слизова оболонка носа. Через постійний тиск і запалення слизова пересихає, що збільшує ймовірність носових кровотеч і робить дихальні шляхи більш уразливими перед інфекціями.

Важко розрізняти запахи. Ми відчуваємо запахи завдяки невеликій зоні в носі. Через постійну закладеність у людей з викривленою перегородкою часто погіршується нюх.

Що робити з викривленою перегородкою?

  • Варіант 1. Нічого не робити. Якщо ви випадково дізналися, що перегородка викривлена, але це не викликає ніяких симптомів і не ускладнює життя, то лікарські маніпуляції не потрібні.
  • Варіант 2. Якщо є нежить, проблеми зі сном, часті інфекції дихальних шляхів, варто записатися до лора. Лікар може призначити засоби, які полегшать дихання. Зазвичай це сольовий розчин і краплі або таблетки для зняття набряку. Ще можуть прописати антигістамінні або кортикостероїді спреї. Вони пробивають ніс, але не усувають причину проблем.
  • Варіант 3. Якщо перегородка сильно погіршує якість життя, варто піти до лора за напрямком на септопластика – класичну операцію з вирівнювання перегородки. Хірург прибирає викривлений шматочок хряща або кістки – і перегородка займає положення посередині. Форма носа може змінитися, якщо викривлення було занадто сильним.