Про план реформи екстреної медичної допомоги розповів очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу, пише 24 канал.

Читайте також Степанов сказав, скільки мають заробляти лікарі

Категорії екстреної допомоги

Степанов анонсував поділ викликів "швидкої" на 4 категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.

Максим Степанов
“Хо чу сказати, що це ні в якому разі не говорить, що вам не буде надана медична допомога. Вона буде надана. Ми розуміємо, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний ”.

Та додав, що інколи є виклики, які не потребують 10-хвилинного приїзду, бо не йдеться про критичний стан або невідкладний.


Як працюватиме швидка / Інфографіка 24 каналу

МОЗ планує підвищити працівникам "швидкої" зарплату.

Так, у МОЗ вважають, що зарплата у водія, який є екстреним медичним техніком, повинна бути від 10 до 12 тисяч гривень. Диспетчера – від 11 до 13 тисяч гривень. У фельдшера – від 13 до 16 тисяч гривень, лікаря – від 20 до 22 тисяч гривень.

Нагадаємо, Кабмін збільшив фінансування екстреної медичної допомоги на 40% до кінця 2020 року, але медики досі не отримали цих грошей. МОЗ звинуватило у цьому Національну службу здоров'я, але у НСЗУ кажуть, що це маніпуляція, адже для того, аби здійснити виплати необхідне затвердження бюджетної програми тим же МОЗ та Мінфіном.

Більше про маніпуляцію з виплатами Зрив виплат медикам "швидкої": хто винен

Маршрутизація пацієнтів – чому це важливо

Крім цього, МОЗ перегляне та змінить систему маршрутизації пацієнтів, тобто у який саме медзаклад мають направляти пацієнта у критичному стані, аби людина, яка потребує наприклад якісної допомоги через інсульт, отримала її якнайшвидше, адже не усі лікарні мають для цього відповідні ресурси.

За словами Степанова, у 2021 році послуги екстреної медичної допомоги та її фінансування має бути на рівні 15,9 млрд грн.