Американські вчені з Північно-Східного університету переконані, що тривалий сон у вихідні дні може викликати так званий соціальний десинхроноз, що виражається в розсинхронізації біоритмів людини з режимом сну, пише "Вісник Здоров'я".

Читайте також: 3 звички, які шкодять вашому сну

Таким чином погіршується здоров'я, виникає пригнічений настрій, підвищена сонливість та втома. За даними експертів, соціальний десинхроноз виникає тоді, коли внутрішні годинники тіла не збігаються зі шкалою сну людини.

Збільшення тривалості сну на кілька годин на вихідні може негативно позначитися на здоров'ї. У дослідженні взяли участь 1500 студентів, з них 40% мали нормальну синхронізацію між власними біоритмами та графіком сну. Інші 60% страждали на соціальний десинхроноз.

Статистика свідчить, що третина людей не спить 7-8 годин. Це може вплинути на продуктивність особи впродовж дня та може спричинити довготривалі проблеми зі здоров’ям такі як діабет, ожиріння та навіть серцеві захворювання.

До слова, денний сон негативно впливає на здоров'я людини, вказує американський сомнолог, професор Каліфорнійського університету в Берклі Меттью Уолкер.