Епідемія досягне піку в середині лютого, а загальне число хворих у 2-3 рази перевищить число хворих попередніх спалахів коронавірусів ТОРС/SARS, що були 18 років тому, пише Bloomberg з посиланням на математичну модель учених з Лондонської школи гігієни та дослідження тропічних хвороб.

Читайте також: Що буде, якщо коронавірус не вдасться зупинити

Вчені розробили математичну модель розповсюдження коронавірусу на основі даних про захворюваність в Ухані та провінції Хубей.

Ситуація досить невизначена, а тому точну дату назвати складно. Але, виходячи з наявних даних, можна припустити, що на піку в Ухані захворіє близько 5% жителів цього міста, тобто приблизно 500 тисяч осіб, – заявив один з авторів моделі Адам Кухарський.

Зазначимо, ця цифра перевищує офіційні дані, згідно з якими все у світі захворіли 37 тисяч осіб. Експерти вважають, що цифри сильно занижені, оскільки коронавірус, що викликав хворобу у легкій формі, вдалося визначити далеко не у всіх.

Також з'явилися перші повноцінні клінічні описи захворювання пацієнтів з Уханя. Половина з них була відвідувачами того ринку, з якого почалося поширення інфекції. У більшості випадків хвороба супроводжувалася кашлем, високою температурою і легеневою недостатністю, у понад 70% хворих діагностували двосторонню пневмонію.


Епідемію коронавірусу прогнозують на середину лютого/Фото: Reuters

Новий коронавірус, ймовірно, більш заразний, ніж SARS-CoV. Це випливає з моделювання динаміки поширення інфекції, яку незалежно провели кілька груп. Отримані оцінки наразі дещо відрізняються.

Епідеміолог з Гарварда Ерік Фейгл-Дін підкреслює, що "ніколи в житті не бачив цифри в 3,8" і чекає "термоядерної пандемії".

Він також наводить цитати з іншого дослідження, де показник поширення оцінюється у 2,8.

Втім, це все ж невтішні цифри. Для порівняння: у вірусу атипової пневмонії (SARS), який спалахнув у 2003 році показник становив 2,0–3,5. Однак цей вірус не передавався під час інкубаційного періоду, а симптоми були чітко вираженими. Фактор репродукції після карантину знизився до 0,4.

Що треба знати про коронавірус 2019-nCoV

Коронавірус 2019-nCoV – що це?

Це новий член сім’ї коронавірусів, який ще не вивчений людством. Він походить від тварин, тому більшість інфікованих працювали на ринку, або купували там м’ясо чи морепродукти.

Вірус викликає пневмонію. Хворі мають кашель, лихоманку та утруднення дихання. При лікуванні не ефективні ні антибіотики, ні противірусні препарати. У лікарні хворим можуть підтримувати життєдіяльність легенів та інших органів, але одужання залежить від їх імунної системи.

Національна комісія з охорони здоров’я Китаю підтвердила, що вірус зазвичай передається від одної людини до іншої.

Останні дані про поширення китайського вірусу:

  • Станом на 9 лютого від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 813 людей. Загальна кількість інфікованих – близько 35 тисяч по всьому світу.
  • Від хвороби помирають приблизно 9% інфікованих.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила глобальну надзвичайну ситуацію зі здоров'ям.
  • В Україні жоден випадок підозри на коронавірус не підтвердився.
  • До Китаю тимчасово припинили групові тури.
  • Посольство України в КНР радить утриматись від поїздок до країни, де вирує епідемія.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.