Які ще відомчі лікарні можна залучити для лікування хворих на коронавірус і чи варто розгортати додатковий госпіталь в Палаці Спорту – про це і не тільки колишній директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта розповів в ефірі 24 каналу.
Зверніть увагу Мобільні госпіталі та збільшені штрафи: як будуть посилювати карантин в Україні
Чому про відомчі лікарні заговорили лише зараз?
Як він зазначив, відомчі лікарні перебувають не під підпорядкуванням МОЗ. Тому вони не могли розраховувати на їхні потужності, доки не надійшла їхня черга.
Я думаю, що перемовини таки проводили. Ці лікувальні заклади мають потужні ресурси. Вони є не лише у Києві, а й у великих обласних центрах,
– наголосив Курпіта.
Скільки в Україні різних відомчих медзакладів?
Нещодавно мер Києва звернувся з проханням надати заклади Національної академії медичних наук, МОЗу та відомчі медзаклади – для лікування хворих на коронавірус. Як зазначив Курпіта, відповідне рішення про перепрофілювання 6 національних університетів у академії прийняла 30 вересня 2020. Відповідно до цього, передбачають розгорнути приблизно 360 ліжок в різних інститутах.
Ідеї розгортання шпиталю в Палаці Спорту
Володимир Курпіта ствердив, що досить скептично ставиться до того, щоб розгортати шпиталь у непідготовленому приміщенні, зокрема у Палаці Спорту, оскільки вони потребуватимуть:
- обладнання з відповідною апаратурою;
- забезпечення персоналом.
Це швидше побажання, аніж реальна можливість. Перепрофілювання спеціальних інститутів було б більш перспективним,
– вважає Курпіта.
Детальніше дивіться у повному відео розмови 24 каналу з Володимиром Курпітою: