Відкриття може пояснити, чому жінки з роками зберігають когнітивні здібності краще за чоловіків. Це підтверджують тести на пам'ять, аргументацію і рішення задач серед літніх людей, пишет Medical Xpress.

Читайте також: Чоловіки хочуть м'яса, коли бачать сексуальну жінку: дослідження

Щоб вивчити, чим відрізняються процеси старіння у чоловіків і жінок, дослідники запросили 205 добровольців: 121 жінку і 84 чоловіків у віці від 20 до 82 років. Вони пройшли необхідні тести, що визначають рівень глюкози і кисню в мозку. "Паливом" мозку в будь-якому віці служить глюкоза.

Дані про вік і стан мозку чоловіків завантажили в нейромережу, щоб алгоритм знайшов зв'язок між двома параметрами. Потім вчені задали комп'ютеру протилежне завдання: з'ясувати вік жінок, спираючись на показники метаболізму мозку. Виявилося, мозок жінки в середньому на 3,8 роки молодший біологічного віку.


Чоловічий мозок швидше старішає//pixabay.com

Для чистоти експерименту ту ж операцію виконали навпаки: в нейромережу завантажили дані про вік і метаболізм мозку жінок, а потім за створеною моделю визначили вік чоловіків. З'ясувалося, що мозок в середньому на 2,4 роки старший біологічного віку чоловіків.

Відмінності в метаболізмі мозку спостерігалися навіть у молодих людей – трохи старших 20 років.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.