Про це в. о. міністра охорони здоров'я написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, в мережі ходить чимало страшних чуток щодо препаратів групи КОК – гормональних контрацептивів.

Читайте також: Як обрати ефективну дієту, яка не зашкодить здоров'ю: цікаві поради від МОЗ

Зокрема, людей лякають побічними ефектами на кшталт: "виростуть вуса", "наберу вагу", "контрацептиви відключать яєчники, і потім не зможу завагітніти". Тож Супрун попросила лікарку акушера-гінеколога Наталія Лелюх розставити крапки над "і".

"Перед призначенням гормональної контрацепції здоровій жінці не має потреби визначати "гормональний фон", перевірятись на інфекції та здавати аналізи на перевірку роботи печінки та нирок. Єдине обов’язкове обстеження – УЗД молочних залоз", – пише Супрун.

У кожного гормонального контрацептива, як і будь-якого лікарського засобу є: доза, склад, показання для прийому, протипоказання до застосування, обмеження по прийому, побічні реакції та ускладнення прийому.

Контрацептиви приймають з різних причин, зокрема, з певною лікувальною метою чи для надійної контрацепції.

Вживання контрацептивів має кілька позитивних ефектів – у жінки нормалізується ритм менструацій, зменшаться менструальні крововтрати та біль, зменшиться або повністю зникне дискомфорт від ПМС, покращиться стан шкіри.

Сучасні контрацептивні препарати мають чималий спектр можливостей, окрім контрацептивного. Вони можуть боротись з неприємними проявами передменструального синдрому, зменшувати прояви ендометріозу, поліпшувати стан шкіри та волосся. Головне – не заграватись з цими симптомами,
– йдеться у тексті.

Побічні реакції також бувають різні, але варто звертати увагу на ті, які вказані як часті.

Про основні можливі ускладнення прийому повинен повідомити лікар під час візиту, а не провізор в аптеці.

Контрацептиви не можна приймати: під час паління, вживання інших препаратів, алергії, чи якщо людина має захворювання з порушенням метаболізму речовин або ж мала оперативні втручання та інше.

Зокрема, якщо жінка палить – вживання гормональних контрацептивів обмежене або заборонене через високий ризик спонтанних тромбозів.

У жінки, яка приймає гормональну контрацепцію не виростуть вуса та не додасться вага, особливо якщо вона буде раціонально харчуватись та мати достатню фізичну активність,
– додала Супрун.

Але вживання гормональних контрацептивів не захистить від інфекцій, які передаються статевим шляхом. І важливо пам'ятати – препарат призначає тільки лікар.

До слова, раніше Уляна Супрун розповіла, що у міжнародній медицині діагнозу "вегето-судинна дистонія" нема. Це синдром, який використовують під час комплексу різноманітних скарг та симптомів у пацієнта.