Міністерство охорони здоров'я України вирішило дати кілька порад прихильникам дієт, аби не нашкодити своєму організму.

"Із появою у соціальних мережах багатьох "гуру" здорового харчування щомісяця публікуються нові варіанти популярних дієт, а користувачам стає все важче відрізнити насправді корисні рекомендації від вигаданих трендів", – зазначили у відомстві.

Читайте також: Вчені назвали плоди, вживання яких корисне для серця

Тож якщо ви хочете спробувати одну із популярних дієт, спочатку варто переконатися, що ця дієта відповідає основним принципам збалансованого харчування та не нашкодить вашому здоров’ю.

Як вибрати дієту правильно: принцип збалансованого харчування

Дієти, які вимагають суворого обмеження вживання окремих груп продуктів не передбачають дотримання принципу здорового збалансованого харчування. Таких монодієт важко дотримуватися і вони можуть серйозно нашкодити здоров’ю.

Як правильно обрати дієту

Монодієти можуть серйозно нашкодити здоров’ю

Як вибрати дієту правильно: добова норма кілокалорій

Середня добова норма кілокалорій становить близько 2500 Ккал для чоловіків та 2000 Ккал для жінок. Звісно, будь-яка дієта передбачає споживання меншої кількості кілокалорій, щоб витрачати більше енергії, ніж організм отримує з їжею.

Та не забувайте – худнути потрібно повільно та поступово, втрата ваги не повинна перевищувати 0,5-1,0 кг за тиждень. Для досягнення цієї мети необхідно вживати на 500 кілокалорій менше середньої добової норми – тобто 2000 Ккал для чоловіків, і 1500 Ккал для жінок. І це не викликатиме для організму стресу.

Читайте також: Плоский живіт до літа: від чого варто відмовитись

Аби не перевищувати встановленої норми кілокалорій, МОЗ рекомендує вести щоденник харчування – сюди потрібно записувати те, що ви з'їли протягом дня, щоб підраховувати середню кількість кілокалорій в раціоні.

Середня добова норма кілокалорій окремо розраховується для дітей, підлітків, людей із хронічними захворюваннями та вагітних жінок, тому у випадку дієт варто проконсультуватись з лікарем.

Як вибрати дієту правильно: довгострокова перспектива

Обрана дієта має стати способом життя – її варто дотримуватись не тиждень-два, а протягом тривалого часу.

Якщо різко змінити раціон та режим харчування, існує високий ризик повернутися до давніх звичок та швидко набрати зайву вагу,
– зазначили в МОЗ.

Дієти варто дотримуватись протягом певного часу

Як вибрати дієту правильно: ефективність і безпечність

Важливо звертати увагу на те, хто саме розробив дієту, а також – які результати тих, хто її дотримувалися. Та якщо комусь із ваших друзів вдалося схуднути завдяки конкретній дієті – це не означає, що це ідеальний варіант і для вас. У таких випадках краще консультуватися з кваліфікованим дієтологом.

Як вибрати дієту правильно: реалістичні цілі

Найчастіше розрекламовані дієти, які обіцяють різку втрату ваги, не є ефективними на практиці, а ще вони дуже шкідливі для здоров'я.

У таких дієт діє правило: люди, які швидко втрачають зайву вагу, потім ще швидше її набирають. Тож дуже важливо дотримуватись поради про поступову втрату ваги – 0,5-1,0 кг за тиждень.

Читайте також: Чи можна їсти один раз в день: всі "за" і "проти"

Потрібно поступово втрачати ваги – 0,5-1,0 кг за тиждень

Потрібно поступово втрачати ваги – 0,5-1,0 кг за тиждень