Американським дерматологів вперше вдалося отримати в лабораторії повноцінний і здоровий волосяний фолікул, йдеться на сайті Медичного центру Колумбійського університету в Ірвайні.

Читайте також: Створили штучний людський мозок

Інноваційна методика може забезпечити нескінченне джерело волосся для трансплантації людям, що страждають від облисіння. Наразі їм пересаджують фолікули з іншим частин тіла.

Дослідники використовували 3D-принтер для роздруківки з біосумісного пластика об'ємної структури, яка створює опору і відповідне для живих клітин мікросередовище.

Крихітні канальці діаметром всього 0,5 міліметра стимулюють фолікул витягуватися, формуючи правильну просторову форму.


Волосяні фолікули, які надрукували з допомогою 3D-принтера

Спочатку вони видруковували тривимірну структуру, на якій потім вирощувалися клітини шкіри. В отриману шкіру вводили клітини волосяних фолікулів, які штучно забезпечувалися комплексом сигнальних молекул, факторів росту та інших субстанцій, що стимулюють їх розвиток.

За словами авторів, фолікули формуються досить швидко і в принципі технологія дозволяє вирощувати цілі "волосяні ферми".


Технологія дозволяє вирощувати цілі "волосяні ферми"

Але перш, ніж розробка матиме практичне значення, необхідно провести інші дослідження.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.