Клітини у вирощеному органоїді розміщуються в тому ж порядку, що й у звичайному людському органі. Це відкриває можливості для тестування, дослідження та лікування численних хвороб, пише Science Daily.

Читайте також: Вперше вдалося надрукувати рогівку ока на 3D принтері: фото

Зменшена копія може змінити спосіб дослідження нейропсихіатричних захворювань і перевірити ефективність ліків. Раніше психічні відхилення та їхнє лікування вивчали на тваринах. Однак це неефективно, адже людський мозок дуже відрізняється від мозку інших видів.

"Ми всі використовуємо наш мозок по-різному. Але в кожного з нас є одна і та ж колекція типів клітин і основних зв’язків. Тому в основній будові та структурі мозок однаковий у всіх людей. Є лише найменші відмінності у типах клітин і структур мозку", – розповіла авторка досліджень, професорка Паола Арлотта.

Органоїди мозку можуть бути використані як життєздатні експериментальні системи для безпосереднього вивчення захворювань у пацієнтів та для порівняння ефекту лікарських засобів на тканини мозку людини.

Наразі команда під керівництвом Арлотти досліджує з використанням органоїдів розвиток та лікування аутизму.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.