Рогівка – це тонкий епітеліальний шар, який покриває зіницю і захищає око від зовнішнього середовища. Будь-яке пошкодження тканини може призвести до проблем з зором.

Читайте також: Що робити при травмі очей

Якщо ж рогівка мутніє, то лазером видаляють частину шару та замінюють уражену рогову оболонку на донорську або штучну. Черга на донорську становить 6 років. Штучна оболонка, яку виготовляють з синтетичних полімерів, гірше приживається та швидше мутніє.

Вчені з Університету Меріленда, Уханьского університету і Східно-Китайського політехнічного університету для створення штучної біосумісної рогівки застосували метод 3D-друку, пише журнал Biofabrication.

Як картридж для принтера використовували "чорнило" з колагенової міжклітинної речовини самої рогівки і стовбурові клітини.


Вчені надрукували рогівку ока на 3D принтері

Форму і розмір рогівки можна підібрати для кожного пацієнта індивідуально. Для цього його очі скануються, і комп'ютер перетворює цю інформацію на команди для 3D-принтера.

Читайте також: Вперше надрукували живе серце на 3D-принтері: фото

Дослідження показало, що в перший день після друку життєздатними залишалися понад 90% клітин, а на сьомий день – 83%. При цьому для друку використовували порівняно недорогий біопринтер, а сам процес зайняв менш як десять хвилин.


Форму і розмір рогівки можна підібрати для кожного пацієнта індивідуально

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.