Вони створили програму вправ, яка враховує фізичні особливості кожної людини, пише EurekAlert!.

Читайте також: Як зберегти молодість та прожити до 100: прості поради

Вчені переконані, що виконуючи цей комплекс вправ, життя людини значно покращиться, а тривалість – збільшиться.

Програма передбачає поступове збільшення фізичних навантажень, які призначені для розвитку сили, витривалості і почуття рівноваги у міру того, як організм людини до них адаптується.

Щоб оцінити ефективність програми запросили 112 добровольців віком понад 70 років. Їх розділили на дві групи, одна з яких виконувала вправи по 45 хвилин двічі на тиждень, поступово збільшуючи час до 20 хвилин на день. Інша група була контрольною і вони виконували звичну для них діяльність.

Загалом експеримент тривав шість місяців.

Вчені виявили в учасників першої групи підвищення таких показників як сила, швидкість ходьби та відчуття рівноваги. На кілька пунктів покращилися результати SPPB-тесту саркопенії – вікової дегенерації скелетної мускулатури, при якій знижується рухова функція і збільшується ризик падінь і переломів, що призводять до інвалідизації та смерті.

У контрольній групі показники тестів на рівновагу і силу погіршилися.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.