Науковець з австралійського університету Едіт Коуен та вчений Шейн Роджерс з Університету Кларксона в США вважають, що з таким успіхом можна дивитися і на вухо, і на лоб, і на будь-яку іншу частину голови, пише журнал Perception.

Читайте також: Який раціон може полегшити симптоми депресії

Це є гарною новиною для всіх, хто відчуває незручність і тривогу при прямому погляді в очі.

Вчені провели експеримент, який полягав у серії коротких, 4-хвилинних діалогів заздалегідь підготовленого дослідника по черзі з кожним з майже 50 добровольців.

І дослідник, і співрозмовники використовували спеціальні окуляри, які автоматично відстежували напрямок погляду. У половині випадків дослідник спрямовував погляд прямо в очі співрозмовнику, а в іншій половині – на його рот.

Після завершення розмов учасники відповідали на кілька запитань, які дозволив вченим оцінити, наскільки сподобався їм діалог і наскільки вони були уважні і зацікавлені співрозмовником.

Експеримент не виявив жодної різниці між групами. Ба більше, учасники, яким під час діалогу в очі взагалі не дивилися, зовсім не відчували себе обділеними зацікавленими поглядами.

Головне – дивитися на частину обличчя співрозмовника
Головне – дивитися на частину обличчя співрозмовника

Тобто, люди не надто чутливі до певної точки фокусування погляду співрозмовника на своєму обличчі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.