Про це пише видання El Confidencial.

Читайте також: Три продукти, що заважають вам схуднути

Вчені спостерігали рік за 248 добровольцями з індексом маси тіла понад 30, тобто з ожирінням.

Усіх учасників розділили на дві групи: перша їла по 810 кілокалорій на день, попри те, що ці продукти не завжди були "здоровими", друга група вживала їжу, яку їм радили лікарі.

Низькокалорійна сувора дієта є найефективнішою для схуднення
Низькокалорійна сувора дієта є найефективнішою для схуднення

45% добровольців з першої групи скинули не менше 10% жиру, а у другій групі лише 15% учасникам вдалося позбутися зайвих кілограмів.

Вчені зазначають, що учасники з першої групи втратили в середньому 10,7 кілограма, тобто на більш як 6 кілограмів більше, ніж добровольці з першої групи.

До того ж, у першій групі знизився ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету та інсультів. Проте вчені зазначають, що така дієта підходить не всім і потрібно проконсультуватися з лікарем.

Висновок вчених такий: низькокалорійна сувора дієта є найефективнішою для схуднення.

Що таке ожиріння? Це захворювання, при якому в підшкірній клітковині і інших тканинах накопичується надмірна кількість жиру.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.