Як виявили експерти з Королівського коледжу Лондона, регулярне вживання свіжих соків у 11 разів збільшує ризик розвитку ерозії зубної емалі.
Читайте також: Чому не можна пити сік на голодний шлунок
Кислі напої сьогодні дуже модні. Багато людей п'ють їх, аби втамувати спрагу, а хтось вважає, що чашка імбирного, ягідного або лимонного чаю з ранку натщесерце допомагає зміцнювати імунітет. На жаль, ми змушені їх розчарувати,
– каже провідний автор роботи доктор Саоїрс О'тул.
Вчені проаналізували результати нещодавнього дослідження, проведеного в лікарні Гая в Лондоні, у якому порівнювалося харчування 300 людей із сильно пошкодженими зубами і 300 людей, які не скаржилися на схожі проблеми. Як з’ясувалося, натуральні фруктові кислоти, вступаючи в контакт із емаллю, руйнують її, причому цей процес відбувається скоріше під час нагрівання. Адже тепло збільшує швидкість хімічної взаємодії лимонної кислоти з фосфатом кальцію і це робить емаль схильнішою до пошкоджень.
Іншими словами, гарячий напій завдає набагато більшої шкоди зубам, ніж холодний.
Також стоматологи вказують і на негативний вплив на зуби модних сьогодні фруктових смузі та фруктових чіпсів – у них також міститься велика кількість лимонної кислоти.
Фахівці підрахували, що з роками пристрасть до освіжаючих напоїв із фруктовим смаком може потоншити емаль на 10 мм.
"Ми повинні з обережністю ставитися до напоїв, які вважаються "здоровими" чи, принаймні, нешкідливими. Особливо, якщо ви любите повільно потягувати їх із соломинки", – каже професор і науковий радник Британської стоматологічної асоціації Деміен Уолмслі.