Компанія Moderna оприлюднила результати аналізів ефективності вакцини mRNA-1273 після III фази дослідження. Нині розробники подадуть заяву до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), аби отримати дозвіл на екстрене використання препарату.

До теми Велика Британія починає вакцинацію від COVID-19: подробиці

Блискавичні результати випробування

  • У III фазі дослідження вакцини проти коронавірусу від Moderna взяло участь 30 000 добровольців. Половина з них отримували плацебо, а друга половина – справжній препарат.
  • У підсумку 196 учасників інфікувалися коронавірусом. 30 з них отримали важку форму хвороби. Натомість 185 інфікованих були з групи, які приймали плацебо. Тобто серед щеплених справжньою вакциною заразилося лише 11 людей. І важливо, що ніхто з них не отримав важкий перебіг захворювання.
  • Так, усі 30 важких пацієнтів були в тій групі, яким давали несправжній препарат. На жаль, один з цих учасників помер внаслідок хвороби.
  • Тож озираючись на результати випробування, компанія заявила, що ефективність їхньої вакцини проти COVID-19 становить 94,1%. Натомість ефективність вакцини проти важкого перебігу COVID-19 становить усі 100%.

Цей позитивний первинний аналіз підтверджує здатність нашої вакцини запобігати захворюванню COVID-19 з ефективністю в 94,1% і, що важливо, здатність запобігати важкій формі COVID-19. Ми віримо, що наша вакцина забезпечить новий потужний інструмент, який може змінити перебіг цієї пандемії та допоможе запобігти важким захворюванням, госпіталізаціям та смерті,
– заявив головний виконавчий директор Moderna Стефан Бансель.

Сьогодні ж, 30 листопада, компанія надішле запит у FDA для дозволу на екстрене використання вакцини. А також у Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), щоб отримати умовне схвалення на продаж вакцини.

Що варто знати про вакцину від Moderna та скільки вона коштуватиме

Двокомпонентна вакцина mRNA-1273 створена на основі mRNA (матрична РНК). Препарат продукує стабілізовану форму спайкового білка, ідентичного до того, який використовує SARS-CoV-2 для проникнення в клітину. Але не містить вірусного навантаження. Завдяки цьому в організмі людини виробляється сильна імунна відповідь без шкоди для здоров'я.

  • Зберігання вакцини: Препарат може зберігатися до 6 місяців у медичних морозильних камерах, 30 днів у побутових холодильниках та навіть при кімнатній температурі, але лише до 12 годин.
  • Ціна: До слова, вакцина від Moderna є найдорожчою. Одна доза вартуватиме від 27 до 37 доларів. Кінцева вартість препарату залежатиме від розміру партії, яка буде необхідна замовнику.
  • Побічні ефекти: Серйозних побічних ефектів серед добровольців поки що не спостерігалось. Найпоширенішими тимчасовими побічними реакціями, що виникали у деяких вакцинованих, були: біль у місці ін'єкції, м'язах або суглобах, головний біль, почервоніння в місці ін’єкції та втома.