В рамках дослідження FUTURE II, яке проводять вчені з країн Північної Європи та США, у 2005 році понад дві тисячі дівчаток з Данії, Ісландії, Норвегії та Швеції отримали три дози вакцини Гардасил від вірусу папіломи людини.
Також на тему: Вірус папіломи людини: все про статеве захворювання, яким інфіковані 80% людей
Перший етап досліджень завершився чотири роки після щеплення, після чого ефективність вакцини була перевірена ще через десять років. Для цього були проаналізовані зразки тканин з національних біобанків, отримані в ході програми скринінгу раку шийки матки.
За результатами аналізу вчені з'ясували, що ні в однієї з молодих жінок, які отримали вакцину, що не була виявлена дисплазія – патологічна зміна клітин шийки матки, яке без лікування може призвести до злоякісного стану.
Вакцинація молодих жінок чотиривалентною вакциною забезпечує надійний захист від високоспецифічної дисплазії шийки матки, пов'язаної з ВПЛ протягом 14 років. Не було ніяких ознак ослаблення імунної системи, який вказував би на необхідність підвищення дози препарату протягом цього періоду,
– розповіли науковці.
Дослідження FUTURE II не завершено і буде тривати ще мінімум шість років для оцінки подальшої імуногенності вакцини.
Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від вірусу папіломи//nastanova.com
Чому вакцинація від ВПЛ – це так важливо
Нині вірус папіломи людини – це найбільш поширена інфекція, що передається статевим шляхом у дорослих. Деякі різновиди ВПЛ викликають дисплазію, рак шийки матки, члена, горла та ануса, а також інші рідкісні форми раку. В цей час існують два різновиди профілактичної вакцини – Гардасил і Церварикс, які захищають проти двох найбільших патогенних типів ВПЛ.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) включила вакцинацію від ВПЛ в обов'язковий мінімум з 10 інфекцій, зі щеплення кампанія проти яких повинна проводитися безкоштовно і повсюдно. Але в Україні ця вакцина не включена в Національний календар щеплень. Зробити її можна самостійно, але коштує вона понад 3000 гривень за одну дозу.