На що варто звернути увагу та що потрібно знати про секс під час вагітності, 24 каналу розповіла лікар акушер-гінеколог пологового будинку "Лелека" Оксана Цівина.

Також на тему: Пологи без болю: за та проти епідуральної анестезії

Секс під час вагітності

Збереження інтимних стосунків допомагає жінці при надії зменшити тривожність, отримати позитивні емоції та поліпшити загальне самопочуття. Саме тому секс під час вагітності на будь-якому терміні не є протипоказанням.

Потрібно розуміти, що під впливом гормонів лібідо у вагітної має властивість змінюватися. Отже, бажання сексу у вагітної жінки може як зникати, так і навпаки, посилюватися. Обидва варіанти – це норма!

Оксана Цівина

“Збільшення статевого потягу пов'язані зі посиленням кровообігу в області статевих органів і матки, а також підвищенням чутливості. Натомість зниження лібідо може виникати через стрес, хвилювання стосовно плода, протікання вагітності тощо. Тому, перш за все, варто звільнити думки та позитивно налаштуватись на секс – ніжність, ласки, поцілунки та дотики.”

Переваги сексу під час вагітності

Серед плюсів сексу під час вагітності для жінки:

  • найяскравіші оргазми;
  • секс може бути незахищеним;
  • підвищення самооцінки;
  • зближення партнерів;
  • дотики та ласки сприяють виділенню окситоцина – гормону любові, який теж отримує плід;
  • зміцнення м’язів піхви, що дозволяє швидше прийти у форму після пологів.

Анальним секс може нашкодити

Під час вагітності не варто практикувати анальний секс. Оскільки, під час такої форми статевого акту відбувається подразнення кишківника та виділення організмом речовин, що стимулюють перейми.

Також, у випадку, якщо у партнера є герпес, зокрема оральний, або, навіть, відчуття, що він скоро проявиться, варто відмовитися від статевого акту, при якому сексуальне збудження досягається за допомогою ласк статевих органів партнера ротовою порожниною. Проте, якщо все в порядку, то перешкод до орального сексу немає.

Чи безпечний секс для малюка

Малюк захищений амніотичною рідиною, маткою, слизовою пробкою у цервікальному каналі. Тому проникнення під час сексу йому не зашкодить.

Оксана Цівина

“Проте, багато жінок при надії бояться, що статевий акт може "щось порушити", "щось піде не так", "все може закінчитися досить погано" тощо. Ці побоювання є абсолютно необґрунтованими. Секс не може спровокувати викидня. Та навіть скорочення матки під час оргазму не можуть сприяти передчасним пологам”.

Пам’ятайте, якщо ваша дитина щось і відчує, то це будуть заспокійливі погойдування, які можуть навіть заколисувати.

Протипоказання до сексу під час вагітності

Однак, зустрічаються випадки, коли у жінки є патології, за наявності яких секс не рекомендований.

Перелік таких діагнозів зовсім невеликий:

  • передлежання плаценти
  • загроза викидня чи передчасних пологів
  • істміко-цервікальна недостатність

Тому дуже важливо проконсультуватися з вашим акушером-гінекологом.

Дійсно, секс між парою – досить важлива складова стосунків. І час, коли батьки в очікуванні народження свого малюка, не є винятком. Разом з тим, регулярне статеве життя допомагає жінці при надії підтримувати свій емоційний та фізичний стан. Ба більше, інтим сприяє зміцненню стосунків між партнерами під час вагітності, коли жінка має гормональні виплески.

Тому насолоджуйтесь вагітністю та інтимною близькістю сповна. Адже, коли на світ з’явиться довгоочікуване дитя, ритм життя пари трішки зміниться. Але це вже зовсім інша історія.