Матвію 7 років. Цього року він піде у перший клас. Хлопчик збирає гроші на човен та хоче впіймати велику рибу – звичайні дитячі мрії. Але є одна особливість. У хлопчика рідкісний недуг – нанізм. Це ендокринне захворювання, яке характеризується затримкою росту і фізичного розвитку. Коли Матвію було 2 роки, мама Оксана помітила, що син не росте.
Відтоді, коли хлопчику поставили діагноз нанізм, він повністю залежить від дороговартісних препаратів з гормоном росту. Дітям з таким рідкісним недугом держава їх надає безкоштовно.
Читайте також: В Україну привезли життєво необхідні препарати для дітей з онкологією
Матвій росте і зараз на вигляд не відрізняється від однолітків. Проте, за словами матері, бувало, що доводилося самостійно купувати гормон, бо держава замовляла ліки, які не всім підходять. Курс лікування обходився батькам близько 21 тисячі гривень на місяць. Щороку ця сума росте разом з дитиною. Тож деякі батьки переривали лікування або ж шукали в мережі протерміновані препарати.
Препарати, замовлені торік, приїхали лише зараз. Поки тільки для дітей до 10 років. Ця поставка дозволить забезпечити гормоном росту близько 800 дітей на цілий рік. Але це трохи більше половини хворих. У МОЗ запевняють, препаратом забезпечать усіх.
Розумієте, тим 800 дітям цього вистачить на цілий рік, але ми будемо давати всім дітям ті ліки зараз. Ми дозакуповуємо їх, аби потім останні 2-3 місяці вони могли завершити своє лікування,
– прокоментувала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.