Новий проєкт Закону України повинен повністю зламати успадковану радянську організаційну структуру, а також реформувати стратегії та практики системи охорони психічного здоров'я, заявила на своїй сторінці у Facebook очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.
Важливо: Чому депресія настільки небезпечна і як її подолати
За словами Скалецької, фахівці з Литви нададуть Україні підтримку у цьому питанні, адже ця країна має значні напрацювання у цій галузі.
Вже відбулась зустріч між працівниками МОЗ та представниками Посольства Литовської Республіки в Україні, де вони домовились про співробітництво у сфері психічного здоров'я. Якщо все піде за планом, Литва повинна допомогти Україні побудувати нову програму.
Що планують зробити?
- Соціалізація людей з психічними розладами;
- Розробка та впровадження програм для подолання хвороби на національному та регіональних рівнях;
- Підвищення рівня обізнаності у суспільстві про психічне здоров'я;
Чому це потрібно Україні
За оцінками Міжнародного медичного корпусу, близько 75% українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги у сфері психічного здоров'я. Нині в Україні є велика кількість психіатрів, проте не вистачає кваліфікованих психологів, психотерапевтів та соціальних працівників.
Також в Україні люди з психічними вадами часто стискаються з психологічними бар'єрами: висока вартість лікування, сором, недовіра до системи, необізнаність соціуму, через що виникає страх ділитися своїми проблемами.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.