Таке рішення прийняло відомство у четвер, 11 квітня.

Читайте також: Заборона ліків: які препарати заборонили в Україні

Мова йде про "Метакартин", розчин для ін'єкцій, 1 г/5 мл, по 5 мл в ампулі; по 5 ампул в контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці в картонній коробці серії 1805003.

Виробником препарату є Мефар Ілач Сан. А.Ш., Туреччина.

Тимчасову заборону встановили через непередбачену побічну реакцію при застосуванні серії 1805003 лікарського засобу "Метакартин".


В Україні заборонили ліки для покращення обміну речовин

Препарат застосовується для лікування первинної та вторинної карнітинової недостатності у дорослих і дітей, у т. ч. новонароджених та немовлят та вторинної карнітинової недостатності у пацієнтів, яким проводиться гемодіаліз.

Карнітин – що це?
Це природна речовина, яка присутня в організмі людини в тканинах поперечно-посмугованих м'язів і печінки. Є фактором метаболічних процесів, що забезпечують підтримку активності коферменту А (КоА). У медицині карнітин використовується для корекції метаболічних процесів. Він чинить анаболічну, антигіпоксичну і антитиреоїдну дію, активує жировий обмін, стимулює регенерацію, підвищує апетит. При дефіциті карнітину порушується метаболізм (обмін речовин).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.