Про дефіцит заявив на брифінгу щодо поширення коронавірусу генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський.

Читайте також: Як правильно лікувати нежить та закапувати ніс

В Україні поширюється грип А (H1N1), який ще називають "свинячим грипом". З початку епідемічного сезону медики офіційно зафіксували смерть 15 людей від ускладнень хвороби.

В МОЗ України відбулася зустріч з головуванням заступника міністра Віктора Ляшка з виробниками, дистриб'юторами хірургічних масок та їх постачальниками, оскільки можна спостерігати певний дефіцит на ринку, тому були обговорені певні заходи щодо вирішення питання дефіциту на складах і в роздрібних мережах,
– повідомив Андрій Скіпальський.

Журналісти 24 каналу вирішили дізнатись, чи дійсно у містах України є дефіцит масок.

Спершу вирушили в аптеки різних мереж у Києві. Лише в одній з трьох аптек, які розташовані на одній вулиці, маску все ж знайшли. Однак фармацевти ствердили, що ажіотажу серед покупців не помітили.

У Харкові ситуація протилежна. Фармацевти розповіли, що про маску харківчани запитують дуже часто. Попри те, що ціна збільшилась, все одно купують. Також медики зазначили, що купують маски навіть оптом для всіх працівників офісу чи компанії.

У львівських аптеках медичні маски теж є, але у постачальників вони закінчуються.

"Так, їх бракне, сильного ажіотажу немає, черга не стоїть. Однак масок у постачальників немає, сьогодні ми не змогли їх замовити", – розповіла заступниця завідувача аптеки Галина Сосновська.

Як правильно користуватись маскою

Медики зазначили, що надягати маску повинні хворі люди, аби захистити рідних чи колег. Носити її можна щонайбільше чотири години.

Обов'язково треба змінювати маску, коли вона стала вологою,
– розповів лікар відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю Данило Бріндак.

Звичайна маска не захищає від вірусів чи бактерій, які передаються повітрям. Також вона не захистить від низки інфекційних хвороб. Зокрема, і від коронавірусу. Щоб знизити ризик зараження будь-яким респіраторним вірусом лікарі радять не торкатися брудними руками обличчя, ретельно мити руки з милом і вести здоровий спосіб життя для зміцнення імунітету. Якщо ви ідете в середовище, де є хворі люди, можна купити респіратори. Однак найкращий захист – завчасно вакцинуватись.

Попит на медичні маски в Україні: відео

Нагадаємо:

  • 13 січня пресслужба Центру громадського здоров’я при Міністерстві здоров’я підтвердила смерть породіллі від ускладнень грипу типу А. Дитину вдалося врятувати за допомогою кесаревого розтину.
  • 3 січня померла 55-річна жінка, яка звернулася по медичну допомогу лише на 10-й день хвороби.
  • Також було повідомлення від Житомирського лабораторного центру про смерть 6-річної дівчинки. Ймовірно, від ускладнень грипу.
  • 21 січня стало відомо про ще одну смерть від "свинячого" грипу 49-річної жінки на Житомирщині. До лікарів жінка звернулася наступного дня, як захворіла і тиждень лежала в лікарні. Померла людина від ускладнень грипу – вірусної пневмонії.
  • 23 січня на Рівненщині від грипу помер 50-річний чоловік, який 10 днів перебував у відділенні інтенсивної терапії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.