Інтенсивний показник захворюваності складає 197,2 на 100 000 населення. Це на 58,6% менше епідемічного порогу по Україні, повідомляє Центр громадського здоров'я.

Читайте також: Грип в Україні: симптоми та профілактика в інфографіці

Загалом, у країні зараз низький рівень інтенсивності грипу. Окрім того, циркуляції вірусів грипу не зафіксували взагалі.

В цілому, з початку епідемічного сезону від ускладнень грипу померла 71 людина. Жоден хворий не був вакцинований проти хвороби.

За останній тиждень щеплення від грипу зробили 8 людей. Цікаво, що з початку епідеміологічного сезону щеплення зробили лише 238 027 українців.

Взимку ситуація була складнішою:

  • 13 січня пресслужба Центру громадського здоров'я при Міністерстві здоров'я підтвердила смерть породіллі від ускладнень грипу типу А. Дитину вдалося врятувати за допомогою кесаревого розтину.
  • 3 січня померла 55-річна жінка, яка звернулася по медичну допомогу лише на 10-й день хвороби.
  • Також було повідомлення від Житомирського лабораторного центру про смерть 6-річної дівчинки. Ймовірно, від ускладнень грипу.
  • 21 січня стало відомо про ще одну смерть від "свинячого" грипу 49-річної жінки на Житомирщині. До лікарів жінка звернулася наступного дня, як захворіла і тиждень лежала в лікарні. Померла людина від ускладнень грипу – вірусної пневмонії.
  • 23 січня на Рівненщині від грипу помер 50-річний чоловік, який 10 днів перебував у відділенні інтенсивної терапії.
  • 22 лютого на Рівненщині від ускладнень грипу померла вже третя людина. 43-річний чоловік захворів ще 12 лютого, але до лікарні звернувся лише через 7 днів. Він належав до групи медичного ризику щодо захворювання, але вакцинований не був.
  • З 17 по 23 лютого на Львівщині від ускладнень грипу померли 64-річна жінка та 78-річний чоловік. Критичний стан пацієнтів ускладнили супутні захворювання – діабет, хвороби нирок та серцево-судинної системи.
  • 24 лютого стало відомо про четверту смерть від грипу на Сумщині. Від ускладнень захворювання померла 80-річна жінка.
Що відомо про грип А (H1N1)?
Його називають "свинячим грипом". Це вкрай інфекційне гостре респіраторне захворювання свиней та людей, що викликається одним з декількох вірусів свинячого грипу А. Вірус розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, при прямому та непрямому контакті. Як правило, клінічні симптоми вірусу схожі з симптомами сезонного грипу. Але клінічна картина варіюється в широких межах – від безсимптомної інфекції до важкої пневмонії з летальними наслідками.

Як можна заразитися вірусом грипу

– Під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 метру, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б двох метрів.

Додамо, хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання.

– Контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу.

Тому важливо для запобігання зараження часте миття рук з милом, робити вологе прибирання поверхонь та користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

За перших симптомів обов'язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Найкраща профілактика – щорічна вакцинація!

Дивіться відео 24 каналу:

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.