Відомо, що три випадки захворювання на системний кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) виявили у людей, які приїхали на територію Криму, пише Росспоживнагляд в окупованому Криму.
Читайте також: Хвороба Лайма: симптоми та лікування небезпечної інфекції
Протягом минулого періоду щеплення проти хвороби Лайма отримали 3369 людей, з які відносять до групи ризику — лісники, студенти, які проходять виробничу практику в гірничо-лісових зонах і особи, що виїжджають на ендемічні для кліщового вірусного енцефаліту території.
Це інфекційна хвороба, яка передається людині під час присмоктування чорноногих кліщів до шкіри. Активність нападів припадає на квітень-травень та серпень-вересень.
Хворобу Лайма спричинюють борелії, яких переносять виключно кліщі. Зараження відбувається, коли комаха впорскує слину в ранку. Щороку в Україні фіксують до 1500 випадків зараження на бореліоз. Несвоєчасне звернення до медиків може обернутись "букетом" серйозних хронічних захворювань – від болю у суглобах і проблем з нервовою та серцево-судинною системами до неврологічних розладів. Бореліоз може призвести навіть до інвалідності.
Серопрофілактику отримали 221 особа.
Хвороба Лайма: симптоми та стадії розвитку захворювання
Це спосіб запобігання інфекційним захворюванням людини і тварин шляхом застосування сироваток імунних або гамма-глобулінів, що містять антитіла проти відповідних збудників.
За даними відомства, на початку вересня проти кліщів обробили площі 2136,778 га, в тому числі, і 421 га площі літних оздоровчих організацій.
Аркацидні обробки провели на стоянках 23 туристичних маршрутів, площею 430 га.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.