Дослідники з Австралії, Канади, Угорщини та Франції близько восьми років вивчали медіальну хабенулу – ділянку в таламічній частині головного мозку. З'ясувалося, що вона принципово важлива для метаболізму і розподілу глутамату, субстанції P і ацетилхоліну.

Читайте також: Любов до алкоголю пов'язана з розміром мозку

Ця ділянка мозку залучена в системі винагороди, а саме, в розвитку поведінки, яка виникає у відповідь на шкідливі стимули та ті, які викликають відторгнення.


Знайшли ділянку в мозку, яка робить людей тривожними

На мембранах клітин медіальної хабенули розміщені безліч NMDA-рецепторів глутамату. Ці молекули відповідають за синаптичну пластичність, яка необхідна для процесів запам'ятовування і навчання.

Відомо, що NMDA-рецептори активуються глутаматом і гліцином. Тепер же вчені виявили різновид цих рецепторів, яким для активації досить гліцину. Їх позначили як молекули GluN1 / GluN3A.

Ці рецептори в великій кількості експресуються на нейронах медіальної хабенули мишей. Коли ці молекули придушувалися у лабораторних гризунів, вони відчували менше тривоги або ставали менш активними.

Вчені відзначають, що відкриття цих рецепторів допоможе розробити нові антидепресанти.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.