Проте нове дослідження виявило, що зниження обсягу мозку є фактором ризику розвитку алкогольної залежності, повідомляє Biological Psychiatry.

Читайте також: Чи справді вино корисніше за пиво

Виявилось, що існують генетичні фактори, які призводять до зменшення розміру мозку і розвитку алкогольної залежності. Дослідники вважають, що це може бути корисним у передчасному виявленні ступенів алкогольної залежності.

Вчені проаналізували зображення головного мозку близнюків, від дитинства до зрілого віку, та виявили генетично обумовлені скорочення обсягу сірої речовини в лобовій корі та острівцях, які були індикаторами майбутнього розвитку пристрасті до спиртного.

Аби підтвердити генетичний зв'язок між розміром мозку та пристрастю до алкоголю, група вивчила дані від одно- і двояйцевих близнюків з різною історією споживання алкоголю.

Один з двояйцевих близнюків, який любив випити, мав менше сірої речовини у мозку. Що стосується однояйцевих близнюків, то дослідження не виявило відмінностей, але вони обидва виглядали сильно питущими.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.