Дослідження представила команда Інституту біомедичних досліджень Фраліна. Ключові висновки праці опублікували в медичному журналі PAIN.

Дивіться також Про що свідчать збільшені груди у чоловіків і як це пов'язано із ризиком ранньої смерті

Зазначають, що звукові хвилі сфокусованого ультразвуку, спрямовані на глибокі ділянки мозку, можуть знижувати сприйняття болю та його ефекти, зокрема частоти серцевих скорочень.

Як проводили дослідження

До участі в дослідженні залучили 23 здорових добровольці. Суть терапії полягала в тому, що учасникам прикладали тепло до долоні для виклику болю і одночасно відбувався вплив ультразвук у точку мозку під контролем магнітно-резонансної томографії.

Учені зафіксували середнє зменшення сприйняття болю на три чверті бала. Учені переконані, що їх результати можуть мати клінічне значення, адже метод покращуватиме якість життя пацієнтів з болем і знижуватиме у них залежність від сильних знеболювальних препаратів.

Дослідники також підтвердил, що застосування ультразвуку знижує фізичну реакцію на больовий стрес. Тобто, метод поліпшуватиме і загальний стан здоров'я.

Перспектива відкриття

Результати дослідження демонструють нові перспективи для неінвазивного лікування болю і розуміння взаємозв'язку між серцем і мозком у контексті больового стресу.