Ці крихітні комахи вже відомі тим, що можуть заразити людину такими серйозними захворюваннями, як хвороба Лайма та енцефаліт. Проте виявилось, що кліщі ще й здатні викликати постійну алергію на м'ясо, проти якої немає лікування, повідомляє Daily Mail.

Читайте також: Як правильно шукати речовини, які викликають алергію

Попередження опубліковане в журналі "Annals of Allergy, Asthma and Immunology" лікарями Адденбруку в Кембриджі та Фондом довіри до Національної служби охорони здоров'я в Лондоні.

В 5 пацієнтів Великобританії, яких укусив кліщ, розвинулась алергія на м'ясо. Вона заважає їм їсти яловичину, баранину та свинину.

Поки що лікарі не знають, як її вилікувати і тому підозрюють, що постраждалим доведеться уникати цих видів м'яса все життя. Варто зазначити, що риба та курятина дозволяється, а деякі люди не мають алергічної реакції на оленину.

Документ, опублікований науковцями, пояснює, що деякі кліщі містять молекулу, яка називається альфа-гал. Вона є у майже у всіх тварин, окрім деяких видів мавп та людини.


Укус кліща може спровокувати алергію на м'ясо

Кліщі підхоплюють альфа-гал від тварин, переносять її в слині, а потім передають людині.

Зазвичай люди не мають алергії на альфа-гал, оскільки речовина просто проходить через травну систему. Проте якщо альфа-гал багаторазово вводиться в кров, то імунна система людини може розцінювати це як чужорідну речовину, після чого розробляє армію антитіл для боротьби з ним.

В результаті, коли людина вживає м'ясо тварини (що містить альфа-гал), виникає алергічна реакція.

Симптоми алергії на альфа-гал
  • Кропив'янка
  • Біль у шлунку
  • Ангіоневротичний шок
  • Анафілактичний шок

І хоча більшість алергічних реакцій, як правило, виникають негайно, симптоми цієї алергії проявляються через три-вісім годин після їжі.

Лікарі додали, що в даний час стосовно цього алергену існує "значна недостатня обізнаність".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.