Так, ревакцинація в Україні може стати можливою вже у 2022 році. Про це під час річної конференції заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
До теми Вітамін D чи вітамін С: що справді покращує імунітет
Денис Шмигаль
“До кінця року уряд планує вакцинувати усе доросле населення України. Тому що наступного року в Україні можлива ревакцинація. А у цьому випадку краще не прикривати процес. До цього йдуть інші країни, можливо, це буде і в нас”
Прем'єр додав, що нині в Україні є понад 10 мільйонів вакцин. Загалом щеплення проти коронавірусу зробили 5,8 мільйонам українців, 4,8 мільйони з яких вже повністю імунізовані.
Чи потрібна ревакцинація: що говорить наукова спільнота
- Деякі країни вводять повторну вакцинацію, оскільки світом поширюються нові штами COVID-19. Уряди непокояться, що вони знижують ефективність вакцин.
- У Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю заявили, що ревакцинація проти коронавірусу знижує шанси потрапити до лікарні у 7,67 разів у порівнянні з людьми, які вакцинувалися двома дозами.
- Тим часом багато вчених заявляють, що повторна вакцинація марна, адже ще немає достатньо наукових доказів на її користь.
- Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус нещодавно закликав продовжити мораторій на бустерну вакцинацію проти коронавірусу до кінця 2021 року, оскільки багато країн досі потерпають від нестачі вакцин. Він заявив, що головне спершу вакцинувати щонайменше 40% населення кожної країни світу.
- Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) поки що проводить оцінку необхідності бустерної дози вакцини Pfizer (Comirnaty).